V tomto článku sa dozviete, že niektoré obce majú príjemný zvyk dať svojim novým obyvateľom určitý peňažný obnos pri príležitosti narodenia. Aké sú podmienky?

Pozor, nie každá obec dáva príspevok pri narodení dieťaťa

Je potrebné si v prvom rade pozrieť web stránku obce, v ktorej máte trvalý pobyt, resp. v ktorej má trvalý pobyt Vaše dieťa, či obec poskytuje pri narodení dieťaťa nejaký finančný príspevok. Informovať sa môžete i priamo na miestnom alebo obecnom úrade.

Podmienky sú rôzne

Niektoré obce vyžadujú trvalý pobyt jedného z rodičov v danej obci, niektoré súčasne i trvalý pobyt dieťaťa. Obvykle je taktiež potrebné vyplniť osobitné tlačivo, predložiť svoj občiansky preukaz, rodný list dieťaťa.

Častokrát obce dávajú finančný príspevok pri tzv. „Vítaní nových obyvateľov“, čo je spoločenská udalosť spojená s gratuláciou k narodeniu dieťatka a krátkym programom.

Skvelý článok /síce z roku 2016/o tom, aký príspevok pri narodení dieťaťa poskytujú napríklad bratislavské mestské časti nájdete TU!

# TIP PRE VÁS: Pýtajte sa na obecnom /miestnom úrade. Príspevok totiž môže byť podmienený tým, že si o neho požiadate do šiestich mesiacov od narodenia dieťaťa!!

# TIP:  Prečítajte si i o finančnom príspevku pri narodení od zamestnávateľa TU.

Pozývam Vás na moju prednášku v Bratislave,

22. septembra 2018

Viac informácií nájdete na tomto linku.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 Ak sa chcete poradiť, prípadne máte otázky, využite možnosť konzultácie so mnou. Nie je v mojich časových možnostiach odpovedať na otázky v komentároch. Ďakujem za pochopenie.