Ďakujem, že čítate články a posty na mojej webstránke a fanpage, je úžasné vidieť pozitívnu spätnú väzbu od Vás. Rada by som sa Vám bližšie predstavila. Kto som, ako som sa dostala k písaniu,  ako vznikol projekt Právne pre rodiča a čo plánujem do budúcna?

Volám sa Mária Dvončová. Som mama dvoch malých chlapčekov, aktuálne na rodičovskej dovolenke. Povolaním som právnička.

Keby som sa mala nejakým spôsobom pomenovať, tak by som sa nazvala asi mama-právnik-bloger. Ako som sa dostala hlavne k tomu poslednému pomenovaniu, to je tá „sranda“. Nikdy by som si nepovedala, že ja budem písať: články, blogy, knihu…my právnici predsa skôr píšeme žaloby a zmluvy. Takže, ako som sa dostala k písaniu?

Išlo to tak nejak prirodzene s vývojom  životných udalostí v mojom živote, predovšetkým rodičovstvom. Keďže sa známi na mňa ako právničku častokrát obracali s otázkami ohľadom rodičovskej administratívy, napadlo ma, že to dám „na papier“, aby som im to vždy len preposlala a nemusela to znova celé vysvetľovať. Väčšinou totiž všetci rodičia a budúci rodičia mali podobné otázky, komplikácie, prípadne nedorozumenia na úradoch. Postupne som začala písať krátke brožúrky, ktoré boli pre mňa príjemným spestrením popri písaní žalôb alebo zmlúv.

A potom som otehotnela s prvým synčekom a zostala takmer od začiatku doma na „rizikovom tehotenstve“. S výchádzkami dve hodiny doobeda a dve hodiny poobede. A bolo rozhodnuté. Ak som sa doma nechcela zblázniť (keďže kontrola zo Sociálky, či fakt dodržiavam vychádzky, mi prišla naozaj až trikrát), rozhodla som sa, že dám všetky tie právne a administratívne informácie súvisiace s rodičovstvom na papier. Aby to pomohlo i ostatným (budúcim) rodičom.  A tak vznikla moja prvá kniha – publikácia Praktický sprievodca pre rodičov. Keď som oslovila vydavateľstvo so žiadosťou o jej vydanie, tak na moje veľké prekvapenie  súhlasili. A tak je toto moje prvodielko na svete.

         Kde zoženiem túto knižku?

Potom ma oslovil kamarát, či nechcem písať i odbornejšie články pre jeho noviny, ja som samozrejme súhlasila.

Následne ma oslovil časopis pre rodičov, najmä maminky – Dieťa a tak tu nájdete i poradňu pre rodičov.

Keďže právne predpisy sa menia, stále niečo pribúda a rodičovskoprávna tematika je naozaj široká a vzhľadom k mojej momentálnej situácii i mne veľmi blízka, rozhodla som sa spraviť si aj vlastnú webstránku pravneprerodica.sk. To bola pre mňa ďalšia výzva, pretože som sa rozhodla „postaviť“ si ju celú sama. Chcela som sa niečo nové naučiť a súčasne moc neboli peniažky na objednanie si webstránky od profesionála. Takže som zháňala po internete informácie ako si vytvoriť svoju webstránku, nastaviť newsletter, vytvoriť ebook, hrať sa s wordpressom. No…bolo to úrpste náročné. Stále sa s technickými vecami celkom borím. Ale súčasne ma to baví.

Webstránka je teraz na svete, mám z nej veľkú radosť a pravidelne sa snažím ju zásobovať praktickými informáciami. Ak sa podarí, rada by som radila rodičom i ďalej prostredníctvom

WORKSHOPOV

Momentálne sa môžeme vidieť na týchto dvoch:

           Chcem prísť na prednášku

      Chcem vedieť viac

INFOBOOKOV:

Na tomto momentálne pracujem 🙂 :

Je to hudba budúcna (uvidím, ako to budem časovo zvládať), ale človek nikdy nevie a treba skúsiť. Veď predsa „budúcnosť patrí tým, ktorí veria v krásu svojich snov“ (E.Roosevelt).

Ďakujem súčasne všetkým vám, ktorí ma v mojej záľube podporujete a fandíte mi.

Majka