Mnohí z Vás sa na mňa obracajú s prosbou popisu toho, čo je všetko potrebné vybaviť po narodení dieťatka, pred jeho narodením, po zistení tehotenstva. Prosíte ma o vzory rôznych oznámení, ktoré musí (budúci) rodič urobiť voči zamestnávateľovi alebo úradom. Chcete vedieť, na ktorom úrade čo vybaviť a dokedy, ak čakáte bábätko. Preto som pre Vás pripravila svoju prvú prednášku.  

Čo všetko Vám porozprávam a čo si prejdeme?

Som tehotná

1. Ako sa oznamuje tehotenstvo zamestnávateľovi? Prečo mu vlastne tehotenstvo oznamovať? Má povinnosť uvoľniť ma zo zamestnania na zdravotné prehliadky súvisiace s tehotenstvom?

2.    Oznamuje niekde tehotenstvo aj živnostníčka? A čo evidovaná na úrade práce?

3.    Ako sa nastupuje na materskú dovolenku?

4.    Ako sa žiada o materské?

ČO VYBAVIŤ PRED PÔRODOM?​

1.    Kto sa považuje za otca dieťaťa? Ako môžu postupovať nezosobášené páry? Ako si vybaviť určenie otcovstva už pred pôrodom?

2.    Ako je to s menom a priezviskom pre dieťatko? Chcete zvláštnejšie meno pre dieťa?

3.    Ktoré doklady je potrebné si zobrať so sebou do pôrodnice?

4.    Pediater pre dieťa

Narodenie dieťatka

1.    Administratíva v nemocnici

2.    Ako sa vybavuje rodný list dieťaťa?

3.    Peňažné dávky, ktoré si môžete vybaviť: príspevok pri narodení dieťaťa, prídavok na dieťa, rodičovský príspevok, materské – povinnosť voči Sociálnej poisťovni

  • Dozviete sa ODPOVEDE na časté praktické otázky rodičov:

Na aké voľno má nárok otec v súvislosti s pôrodom a po pôrode?

ČO ak nemáte nárok na materské?

Musíte vážne čakať 28 dní, ak chcete získať príspevok pri narodení dieťaťa?

Čo dostane každý účastník?

Skvelý CHECKLIST – zoznam toho, čo vybaviť počas tehotenstva, po pôrode, pri vybavovaní peňažných dávok pre rodičov atď.

Možno si poviete: však si môžem hľadať na internete, na diskusných fórach alebo ísť sa popýtať na úrad. Prečo mám teda prísť?

1.    Informácie v mojej prednáške nenájdete pohromade, ale čiastkovo rozbité kadetade. Nemusíte čítať články alebo metodické príručky na webstránkach úradov.

2.    Ušetrím Vám čas strávený na úradoch, ktorý by ste strávili vypytovaním sa alebo zbytočnou cestou na nesprávny úrad.

3.    Nestane sa Vám, že premeškáte lehotu pre podanie žiadosti o nejakú peňažnú dávku, pretože upozorním dokedy je potrebné požiadať o danú dávku.

4.    Budete vedieť, na ktorom úrade čo vybaviť.

5.    Nebudete musieť zháňať tlačivá na úrade alebo hľadať na webstránke.

 

Teším sa na Vás!