Ak budete mať škôlkara, tak tento článok je pre Vás. Pripravila som pre Vás zopár tipov týkajúcich sa škôlok, či už štátnych alebo súkromných. Čo sa nezabudnúť v škôlke opýtať skôr, než Vám dieťa do škôlky nastúpi, rozdiely, ktoré sú medzi štátnymi a súkromnými škôlkami. Predmetom článku však nie je vyzdvihovanie jedného alebo druhého typu škôlok  alebo porovnávanie ich kvality, nakoľko i medzi škôlkami toho istého typu sú individuálne rozdiely.

Upozorním, tento článok som písala pre rodičov, zohľadnila som osobné skúsenosti rodičov škôlkarov.  Právne predpisy uvádzam na konci článku, kto má záujem.

Platby a cena – toto zaujíma rodičov asi najviac

Štátne škôlky stoja samozrejme neporovnateľne menej oproti súkromným škôlkam.

⇒Štátne škôlky – platí sa mesačne príspevok 25-30 eur plus 1-1,50 eur na deň za stravu.

⇒Súkromné škôlky – cenovo sa pohybujú od 250 eur – 500/600 eur mesačne. Stravná jednotka obvykle od 2,50 eur – 4/5 eur na deň.

Štátne aj súkromné škôlky poskytujú zníženie poplatku za druhého súrodenca v škôlke. V prípade štátnych škôlok je táto suma určená všeobecne záväzným nariadením obce.

Milí rodičia, keďže som od Vás dostávala veľmi často otázky ohľadom zápisu dieťaťa do škôlky, možnosti odvolania, poplatkov, adaptačného pobytu…pripravila som pre Vás všetky tieto informácie do praktického infobooku a doplnila ho videom. Pozrieš a máš jasno. 

ČO VŠETKO JE V INFOBOOKU a VIDEU?